Bezpieczne podróżowanie z dziećmi - przydatne gadżety do samochodu
Bezpieczne podróżowanie z dziećmi - przydatne gadżety do samochodu

Podczas podróżowania samochodem z dziećmi, rodzice muszą być gotowi na każdą ewentualność. W takich sytuacjach dobra organizacja  to podstawa. Odpowiednie wcześniejsze przygotowanie i zadbanie o kilka szczegółów sprawia, że każda podróż jest przede wszystkim bezpieczna, a oprócz tego mija bezstresowo.

Na co szczególnie warto zwrócić uwagę? Poniżej kilka naszych podpowiedzi:

Lusterko do obserwacji dziecka

W przypadku samotnej podróży mamy lub taty z dzieckiem siedzącym w foteliku usytuowanym tyłem do kierunku jazdy, specjalne lusterko umożliwia bezpieczną obserwację maleństwa, bez konieczności odwracania wzroku od kierunku jazdy. Specjalne lusterko, wykonane z bezpiecznego tworzywa sztucznego, należy zamontować za pomocą regulowanych pasków na zagłówku siedzenia, na którym znajduje się fotelik. Kąt nachylenia lusterka trzeba dostosować tak, aby kierowca mógł widzieć dziecko w lusterku wstecznym. Zastosowanie lusterko pozwala kierowcy skoncentrować się na prowadzeniu pojazdu, jednocześnie umożliwiając kontrolowanie dziecka bez konieczności odwracania głowy od kierunku jazdy.

Organizer na fotel

Tylko rodzice zdają sobie w pełni sprawę, ile przedmiotów trzeba ze sobą zabrać w każdą, nawet najkrótszą podróż. Przytulanka, zabawka, przekąska, chusteczki nawilżane i pampersy, butelka z wodą, ubranko na zmianę… wymieniać można długo. Umieszczenie wszystkich tych rzeczy w specjalnym organizerze sprawia, że wszystko, co niezbędne, zawsze znajduje się w zasięgu ręki i  łatwo to zlokalizować bez konieczności nurkowania w plecaku czy torbie podróżnej. Ponadto wszystkie te przedmioty są odpowiednio zabezpieczone i nie stwarzają zagrożenia dla pasażerów w czasie jazdy. Wśród praktycznych kieszeni i przegród, w jakie został wyposażony organizer, warto zwrócić uwagę na dodatkową dużą kieszeń z przezroczystej folii PVC, w której można umieścić smartfon lub tablet – ratunek w sytuacjach kryzysowych w czasie długich podróży 😉.

Warto pamiętać o tym, że niezabezpieczone przedmioty w samochodzie w czasie gwałtownego hamowania działają jak pociski. Dlatego wszystkie potencjalnie niebezpieczne przedmioty należy umieścić w schowkach lub zabezpieczyć w organizerze.

Haczyki i uchwyty

Przydatny gadżet, który po zamontowaniu na zagłówku przedniego fotela umożliwia zawieszenie plecaka, torebki, parasola czy kurtki. Proste rozwiązanie ułatwiające utrzymanie porządku w samochodzie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl